Przejdź do treści
11°CPowietrze: bardzo dobre Sierpienica: 25 cm bez zmian sobota, 24 października 2026 · imieniny: Rafała, Marcina wschód 07:23 · zachód 17:27
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 20 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (druki nr 3135, 3249 i 3249-A)

22.10.2026 17:49, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 53

Wynik głosowania

Nieprzyjęte wniosek o odrzucenie w całości projektu

Za głosowało 61 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
61 13,9%
Przeciw
237 54,0%
Wstrzymało się
141 32,1%
Nie głosowało
21

Procenty liczone od 439 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Sierpc

Za 1

Przeciw 5

Wstrzymali się 4

Posłowie związani z miastem Sierpc

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3135, 3249, 3249-A

projekt dotyczy zlikwidowania preferencyjnego opodatkowania napojów będących bezalkoholowymi odpowiednikami napojów alkoholowych, jak również napojów energetyzujących; podwyższenia stawki VAT do 23% na określone napoje bezalkoholowe, które zawierają w swoim składzie co najmniej 20% soku owocowego...

Sprawozdawca: Marek Sowa

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Marek SowaKOPanie Marszałku! Panie Premierze! Wysoka Izbo! Komisja Finansów Publicznych wnosi o odrzucenie wniosku o odrzucenie projektu i przyjęcie projektu ustawy w...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156214707
PiS147111387
Rozwój Plus4037102
PSL-Trzecia Droga3203002
Lewica2102100
Konfederacja1616000
Centrum1501401
Polska 20501501401
niezrzeszeni71510
Demokracja Bezpośrednia42020
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej32001

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 24.10.2026 17:05; głosowanie pobrane: 22.10.2026 18:05