1 sierpień 2022

Uroczysty apel z okazji Święta Policji

fot. KPP w Sierpcu
W piątek 29 lipca 2022 roku sierpeccy policjanci na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu uroczyście obchodzili Święto Policji. W trakcie uroczystości wyróżniającym się policjantom wręczono mianowania na wyższe stopnie policyjne, odznaczenia oraz wyróżnienia.
REKLAMA

Uroczystość rozpoczęła się wspólną Mszą Świętą w zabytkowym kościele na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej, którą odprawił Kapelan ksiądz proboszcz Dariusz Multon w asyście księdza kapelana diecezjalnego Policji Jerzego Ławickiego.

Wśród zgromadzonych gości byli między innymi: Starosta Powiatu Sierpeckiego Andrzej Cześnik, Wicestarosta Powiatu Sierpeckiego Sławomir Olejniczak, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński, wójtowie oraz przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz kadra kierownicza sierpeckiej komendy.

Z okazji Święta Policji awans na wyższy stopień służbowy otrzymał podinspektor Marcin Ostrowski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu. Akt mianowania wręczył nadinspektor Paweł Dobrodziej, Zastępca Komendanta Głównego Policji podczas uroczystych obchodów Święta Policji Garnizonu Mazowieckiego, które odbyły się w dniu 27 lipca 2022 roku w Radomiu.

Otwarcia części oficjalnej uroczystości na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu dokonał dowódca uroczystości kom. Marek Pawłowski składając meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Sierpcu młodszemu inspektorowi Jarosławowi Ciarce.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu młodszy inspektor Jarosław Ciarka wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie. W tym roku trzech policjantów otrzymało mianowanie na wyższy stopień w korpusie oficerskim. W korpusie aspirantów awansowanych zostało 20 funkcjonariuszy, a w korpusie podoficerów – 13. W korpusie szeregowych awanse otrzymało 4 młodych policjantów.

W dalszej części uroczystości, 11 sierpeckich policjantów zostało w sposób szczególny wyróżnionych przez władze samorządowe za zasługi dla bezpieczeństwa mieszkańców regionu sierpeckiego. W tym roku Starosta Sierpecki wyróżnił 3 policjantów, Burmistrz Miasta Sierpca wyróżnił 2 policjantów natomiast wójtowie wszystkich gmin wyróżnili po jednym policjancie.

W trakcie przemówień dało się słyszeć wiele słów uznania, gratulacji i podziękowań za dotychczasową służbę. W swoim wystąpieniu szef sierpeckich policjantów podkreślał dumę płynącą ze stania na czele jednostki, tworzonej przez wspaniałych i wartościowych ludzi.

Słowa podziękowania mundurowi usłyszeli również od przedstawicieli władz samorządowych obecnych na uroczystości, którzy życzyli bezpiecznej służby i kolejnych wyróżnień.

Autor : asp. Katarzyna Krukowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sierpc
20.5°C
wschód słońca: 05:12
zachód słońca: 20:20
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sierpcu

kiedy
2022-11-30 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki w...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki w...
wstęp biletowany