Pijany i bez uprawnień wsiadł za „kółko” volkswagena

fot. KPP w Sierpcu
Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Wiedzą o tym doskonale sierpeccy policjanci, którzy codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości zmotoryzowanych. W weekend majowy policjanci zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.
REKLAMA

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. W ostatnich dniach praktycznie codziennie, tylko na drogach powiatu sierpeckiego, policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Aby takich przypadków było jak najmniej, policjanci każdego dnia kontrolują trzeźwość wielu kierowców.

W wczoraj w Sierpcu na ul. Targowej po anonimowym zgłoszeniu policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki volkswagen. Badanie alkomatem potwierdziło, że mieszkaniec powiatu sierpeckiego jest pod wpływem alkoholu. Urządzenie w organizmie 38-latka wykazało ponad 2 promila alkoholu.

Mężczyzna wykazał się przede wszystkim skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku. Tym razem jednak niebezpieczna jazda została w porę przerwana. Ponadto w trakcie kontroli ustalono, że 38-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz czekają go surowe konsekwencje prawne. Za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to jedno z największych przestępstw drogowych, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne nie niższe niż 5 tys. złotych.

Autor. mł.asp. Katarzyna Krukowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sierpc
14.9°C
wschód słońca: 04:34
zachód słońca: 20:41
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sierpcu