3 sierpień 2022

Kolejna metoda oszustów- na węgiel!

Oszuści wykorzystują trudną sytuacje na rynku węgla. Mieszkaniec powiatu sierpeckiego oszukany został przy zakupie ekogroszku za pomocą strony internetowej.
REKLAMA

Wysokie ceny węgla oraz trudności w jego zakupie spowodowały, że pojawiły się ogłoszenia stworzone przez oszustów. Wczoraj sierpeccy policjanci przyjęli od mieszkańca powiatu sierpeckiego zawiadomienie o oszustwie przy kupnie węgla przez znany portalu ogłoszeniowy. Pokrzywdzony znalazł ogłoszenie o sprzedaży ekogroszku w cenie 1700 zł za tonę i 120 złotych za transport. Skontaktował się z osobą zamieszczającą ogłoszenie poprzez komunikator i następnie zadzwonił na podany numer telefonu. W rozmowie oszust zapewnił, że zamówiony ekogroszek trafi w ciągu tygodnia po wpłaceniu zaliczki w wysokości 600 zł.

Mężczyzna dokonał przelewu na podany rachunek bankowy w ustalonej wcześniej kwocie. W ciągu kilku dni zamówiony ekogroszek miał trafić do pokrzywdzonego. Gdy oszukany mężczyzna po kilku dniach próbował dodzwonić się na podany numer telefonu, był już nieaktywny, a próby kontaktu poprzez portal zdały się na nic. Kiedy pokrzywdzony zrozumiał, że został oszukany sprawę zgłosił na Policję.

Zachowajmy dużą ostrożność przy korzystaniu z tego rodzaju ofert oraz stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. „super okazje” i "promocje", które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów – apelują policjanci z KPP w Sierpcu.

 

Autor: asp. Katarzyna Krukowska

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. Katarzyna Krukowska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sierpc
20.5°C
wschód słońca: 05:12
zachód słońca: 20:20
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sierpcu

kiedy
2022-11-30 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki w...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki w...
wstęp biletowany