9 maj 2022

Sierpeccy policjanci na uroczystościach z okazji 700-lecia powstania miasta

fot. KPP w Sierpcu
W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu uczestniczyli w obchodach 700-lecia powstania miasta . Wśród wielu akcji, jakie organizatorzy zapewnili uczestnikom imprez nie zabrakło policyjnego stoiska profilaktycznego. Dla mundurowych była to doskonała okazja do edukacyjnych spotkań ze społeczeństwem
REKLAMA

W miniony weekend odbyły się uroczyste obchodu z okazji 700-lecia powstania miasta, na których nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Na wystawionym stoisku profilaktycznym młodzież i dzieci chętnie korzystali z symulatora jazdy motorem marki Honda. Odwiedzający stoisko goście mogli przekonać się o złym działaniu alkoholu i narkotyków, jak też długiego korzystania z komputera na organizm człowieka zakładając Narko-Gogle, Alko-Gogle oraz ITI- Gogle a także otrzymali elementy odblaskowe.

Ponadto na stoisku prowadzona była akcja znakowania rowerów. Odwiedzający mieli również możliwość zaopatrzenia się w ulotki oraz materiały profilaktyczne dotyczące nietrzeźwych kierujących, hejtu oraz zjawiska przemocy domowej. Policjanci w ramach prowadzonych rozmów ze społeczeństwem przekazali wiedzę o zasadach bezpieczeństwa w różnych aspektach życia codziennego. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Policjanci dodatkowo promowali Zawód Policjanta udzielając informacji o aktualnych procedurach kwalifikacyjnych do służby w policji.

Nad bezpieczeństwem uczestników weekendowych imprez czuwała zwiększona liczba policjantów, także tych nieumundurowanych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sierpc
14.9°C
wschód słońca: 04:34
zachód słońca: 20:41
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sierpcu